Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap

 

Levnet’te Masaj İçin Uygun Masaj Yerleri

  • Listelenen: 15 Haziran 2017 19:24
  • Bitiş tarihi: Bu ilanın süresi sona erdi

Tanıtım:

Levnet’te Masaj İçin Uygun Masaj Yerleri

Yetkili: Gülçin Hanım

İlçe: Beşiktaş

Levent masaj salonu çok sayıda çeşidi olan bir masaj salonu. Şimdi bahsedeceğimiz Levent masaj merkezi çok masaj çeşidi konusunda deneyimli bir masaj salonudur.

Memnuniyet’li masaj nasıl yapılmalı?

Giyinik bir şekilde yapılmakta olan bu masaj sert bir zemin üzerinde yapılmaktadır. Bu masaj çeşidinde en az 60 farklı çeşit esnetme, çekme, germe hareketleri uygulanmaktadır. Bu masaj esnasında sıklıkla pozisyon değiştirilmesi dolayısı ile masaj en az bir buçuk saat sürer. Bu masaj türü beraberine bir çok faydayı getirmektedir. Kasların gevşemesi, stresten uzaklaşmak, kan dolaşımının hızlanması, bölgesel ağrıların azalması, yorgunluğun azalmadı, sinirlerin yumuşaması, vücudun enerji dolması ve daha pek çok faydası vardır.

Hangi bölgelere ve hangi uygulama şekilleri ile yapılmalıdır?

Masaj, Boyun, bacak, sırt ve ayaklar olmak üzere vücudun dört bölümü üzerine bir uygulama gerektirir. Masajda ayaklar oldukça önemlidir. Bunun sebebi ise ayak tabanında  vücuda giden bütün sinirlerin bulunması. Bu sebepten dolayı da özellikle bu bölgeye yapılan doğru uygulama kişinin ruhen ve bedenen bir rahatlama yaşamasını sağlamaktadır. Bu masajı yapmakta olan masör, ayakta bulunan sinir uçlarının tam olarak nerede olduğunu bilir ve Başparmağı yardımı ile düzenli şiddetler ile baskı uygular, bu rahatlamanın dozunu arttırabilmek için ise ayak itme, çekme ve germe hareketleri uygulanır. Aynı şekilde bacaklarda da rahatlamayı sağlayabilmek için basma, çekme, esnetme ve germe hareketleri uygulanır. Bu bölgeye masaj yapan kişi, kendi dirsek, el ve ayağını kullanmaktadır. Bacakların ardından masaj sırası sırta gelir. Masör sırt bölgesine de farklı germe hareketleri uygulamaktadır. Sırta yapılan masajda uzman kollarından yardım alır. Levent masaj salonu son aşaması boyundur. Boyun kısmına yapılacak olan masajda dikkatli olmak çok önemlidir. Öyle ki bu masajın son evresinde boyun bölgesine döndürme ve esnetme hareketleri uygulanır. Bu şekilde iskelet isteminin ayakta kalmasını sağlayan omurilik ve eklemler rahatlatılmış olur.

781 total views, 1 today

  

Listing ID: 5445942b131d0af5

Report problem

Processing your request, Please wait....

Bir yorum yazın

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.