Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap

 

Etiler Masaj Salonu

  • Listelenen: 29 Temmuz 2016 13:58
  • Bitiş tarihi: Bu ilanın süresi sona erdi

Tanıtım:

Etiler Masaj Salonu Teknikleri Sağlığa Yardımcı Uygulamalardır

Doktorların terapi amaçlı reçetelerine yazdığı ve çoğu ülkede bu yüzden sağlık sigortası kapsamında görülen tıbbi masajlar yardımcı tıp konusuna giriyor. Bu yüzden tıbbi masaj yapmasını bilen profesyonel kişiler de yardımcı tıp mensubu olarak kabul ediliyor.

Fizyolojik rehabilitasyon amaçlı, yaşam kalitesini arttırmaya yönelik, vücudun dış yüzeyine uygulanan bilinçli mekanik hareketlerle yapılan, işlevselliğini derinlerde gösteren, tetikleyici uygulamalar tanımlaması tıbbi masaj teknikleri nedir sorusuna yanıt olarak verilebilir. Sağlık için uygulandığı gibi psikolojik destek amaçlı da yapılabilir.

Tıbbi Masajın Genel Olarak Faydaları

Fizyoterapistlerin açıklamalarına göre tıbbi masajlar kan dolaşımını düzenliyorlar, kas yapısını toparlıyorlar, cildi yumuşatıyorlar ve iç organların çalışmasını daha iyi hale getiriyorlar. Bunlar tıbbi masajların genel olarak faydaları. Ama yapılmaması gereken durumlar da var. Örneğin dolaşım hastalığı olanlar, deri enfeksiyonları yaşayanlar ve kanser hastaları bu grubun içinde. Metastaz (yayılma) olasılığına karşı kanser hastalarına önerilmiyor.

Tıbbi Masajlar Hangi Hastalıkların Tedavisinde Yardımcı Olabilirler?

Konu biraz daha incelendiğinde ise tıbbi masajın genel faydalarından başka nelere iyi gelebileceği ayrıntılarıyla ortaya çıkıyor. Çağlar boyu sağaltım amacıyla uygulanan masajlar öncelikle kas, kemik ve eklem hastalıklarının tedavisine yardımcı oluyorlar. Tıbbi masajlar menisküs, bel ve sırt ağrıları, baş ağrısı ve migren, el bileklerinde sinir sıkışmaları, regl öncesi ağrılar, selülit, menopoz, osteoporoz tedavilerine destek, bacak şişkinlikleri, sindirim bozukluklarının düzenlenmesi gibi konularda da devreye giriyor. Konu ciddi beyin hasarlarına kadar uzanıyor. Parkinson hastalığı, beyincik gelişimindeki anomalilerden olan Dandy Walker sendromu, omurga eğrilikleri, MS hastalığı ve spastik yani beyin hasarı dolayısıyla kasları kasılmış kişilerin rahatlaması için de deneniyor. Protez öncesi ve sonrası alışma uygulamalarında ve çekilebilecek ağrılar da konuya dahil. Etiler Masaj Salonu tıbbi masaj teknikleri ayrıca yaşlılıktan dolayı yaşanan unutkanlık, sinirlilik, konsantrasyon bozuklukları gibi geriatri sorunlarında da çoğunluk psikolojik rahatlama desteği olarak kullanılıyor. Daha rahat bir süreç yaşanması için yapılan hamilelik masajları bile bir yerde tıbbi masaj olarak tanımlanabilir.

Tıbbi Masaj Kapsamına Giren Masaj Çeşitleri

Tedavi amaçlı uygulanan medikal masajlar içinde akla hemen derin doku masajı geliyor. Derin bağ doku masajı olarak da rastlayabilirsiniz. Profesyonel ellerde yapılan derin doku masajların organların içine kadar işleyerek tıbbi masaj tekniklerinin amaçlarından olan tetikleme görevini yerine getiriyor ve organların çok daha iyi çalışmasını ve yenilenmesini sağlıyor. Bundan başka tetik nokta masajı, manüel lenf drenaj masajı, omurga boyun masajı, refleksoloji denilen ayak masajı ve anti stres masajı da tıbbi masaj uygulamaları arasında sayılıyor.

Masaj Yaptırmak Kişiye Nasıl Etki Eder?

Etiler Masaj, Etiler Masaj Salonu, Etiler Masaj Mutlu Son, Etiler Masaj Tavsiye

Etiler Masaj, Etiler Masaj Salonu, Etiler Masaj Mutlu Son, Etiler Masaj Tavsiye

Medikal nitelikleri açısından yardımcı tıp olarak tanımlanan masaj yaptırmanın bir de psikolojik boyutu olduğu söylenebilir ki bu da sinirlerin gevşemesi ve peşinden gelen rahatlama hissidir. Gün boyu kaslarda biriken yorgunluk fiziksel olarak geçerken zihin de boşalır, sakinleşir. Yenilenen vücut ve zihin böylece zindelik kazanır. Masajın bu özellikleri Uzak Doğu kökenli olmasının da etkisiyle, bazen mistik boyutlara çıkabilmektedir. Örneğin çakra kavramı ve kundalini (yaşam) enerjisi kelimeleri bu gizemli felsefelerle hayatımıza girdiler. Thai mesajlarının dayandığı vücudun enerji hatları da (senler) bu bakış açısına dahil edilebilir. Ama ne yönden yaklaşılırsa yaklaşılsın tıbbi masajların vücut ve ruh sağlığına yardımcı oldukları kesin. Sudan gelen şifanın SPA olarak adlandırıldığı günümüzde masaj yaptırmak ellerden gelen şifa olarak kabul görüyor. Tıbbi masaj yapmasını bilen fizyoterapistler günümüzün aranan yardımcı tıp mensuplarıdır ve bu da gençlerimiz için önü açık, bol kazançlı, saygın bir işkoludur.

1302 total views, 1 today

  

Listing ID: 278579b35ec107e1

Report problem

Processing your request, Please wait....

Bir yorum yazın

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.